Türkiye Noterler Birliği Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Anayasa’nın 135’inci maddesinde belirtilen kanunlara göre 19762 yılında kurulan Türkiye Noterler Birliği, tüzel kişiliği bulunan bir meslek kurumudur. Noter ile ilgili konularda başvurabileceğiniz, katiplik ve hizmetliler arasında yapılması planlanan sözleşmelere ilişkin hizmet alabileceğiniz bir kuruluştur. Noter odaları, kongre, başkanlık divanı, yönetim kurulu, başkan ve disiplin kurulu organlarından meydana gelir. Makalemizde sizlere kurum ile görüşme sağlayabileceğiniz Türkiye Noterler Birliği Çağrı Merkezi telefon numarasını, faks numarasını, mail adresini ve iletişim adresini açıklayacağız.

Türkiye Noterler Birliği Telefon Numarası ve İletişim Adresi

Türkiye Noterler Birliği ile Artes, Tares, e-tespit, defter belge onayı, SMS, NBS, mirasçılık, noterlik işlemleri, konsolosluk işlemleri, en yakın noter ve uzaktan işlem gibi konularda görüşme sağlayabileceğiniz iletişim bilgileri şu şekildedir:

Türkiye Noterler Birliği telefon numarası: 0 312 218 80 00

Türkiye Noterler Birliği fax numarası: 0 312 218 80 41

Türkiye Noterler Birliği e-posta adresi: tnb@tnb.org.tr

Türkiye Noterler Birliği iletişim adresi: Söğütözü Caddesi No: 4 Söğütözü/ANKARA

TNBBS Üyelik Sistemi

Bulunduğunuz ilde veya başka bir ildeki herhangi bir notere kimlik bilgileriniz ile başvurarak TNBBS sistemine üye olabilirsiniz. Kayıt işlemleri noterliğin vermiş olduğu başvuru formunun doldurulması suretiyle gerçekleştirilir. TNBBS’ye üye olduktan sonra başvurularınızı ve güncel durumunuzu bu platform üzerinden sorgulayabilirsiniz.

TNB Sistemi ile Yapılabilecek İşlemler

Noterliklere şahsen müracaat etmenize gerek kalmadan veya ön başvuruya gerek kalmadan TNB sistemi üzerinden birçok hizmeti gerçekleştirebilirsiniz. Bunları sıralayacak olursak:

  • Herhangi bir noterlik işlemi için online randevu alabilme,
  • TNB web sayfası üzerinden noterliklere gelmeden başvuru yapabilir, bu başvurulara ilişkin bilgi vererek ön hazırlık işlemlerini yürütme,
  • Noterliklerde e-imza ile işlemleri imzalayabilme

Hizmetlerini yapabilirsiniz. Bunun yanında TNBBS’ye üye olduktan sonra işlemlerinizin gerçekleştirilebilmesi için noterlik tarafından size gönderilen IBAN numarasına, belirtilen ücreti yatırmalısınız. İşlemleriniz, ücret alındıktan sonra başlatılır.

E-Tespit

İnternet ortamındaki içeriklerin tespit edilebilmesi için TNBBS kullanılarak, yayında olan sayfaların ve indirilebilen dosyaların kontrolü yapılmaktadır. Sistem 7 gün 24 saat hizmet verse de, işlemin garanti olabilmesi amacıyla mesai saatleri içerisinde herhangi bir noterliğe başvuruda bulunarak tespit tutanağı hazırlamanız gerekir.